Elitia Whatsapp

Çocuklara Özel Telsiz Diş Tedavisi

Invisalign First, 6-12 yaş arası çocukların diş düzeltilmesi için tasarlanmış şeffaf plak sistemidir. Özel tasarlanmış plaklar, büyüme çağındaki çocukların çenesini kademeli olarak genişletmek için tasarlanmıştır. Bu yöntem, çocukların diş gelişim sürecinde kullanılarak dişleri düzeltmeyi amaçlar.

Invisalign Teen ise, gençler için özel olarak tasarlanmış şeffaf plak sistemidir. Bu yöntem, gençlerin diş düzeltme ihtiyaçlarını karşılamak ve konforlu bir tedavi süreci sağlamak için geliştirilmiştir.

Invisalign şeffaf plaklar, diş teli ile yapılan ortodontik tedavilerin daha konforlu ve daha hızlı şekilde yapılmasına imkân tanır. Çene gelişimi ve genişlemesi, diş çapraşıklığı ve aralıkları, diş çıkıntıları ve gülümsemenin genel görünümü ile ilgili sorunları düzeltmek için kullanılabilir.

Çocuklar şeffaf diş plağı tedavisi süresince yemek yerken diş plaklarını çıkartabildikleri için dişlerini rahatlıkla temizlerler. Ağız ve diş sağlıklarını korumak için gereken özeni gösterebilirler. Bu sayede şeffaf plak tedavisi diş teli tedavisinden daha konforlu ve başarılıdır.

Okul çağındaki çocuklarda diş teli tedavisi esnasında akranları tarafından alay edilme, gruplara dahil edilmeme gibi sorunlar gözlenmektedir. Bu tür durumlar çocukların öz güvenini kırar, sosyalleşmelerine engel olabilir. Her birey için oldukça kıymetli özel günlerde düğün, mezuniyet ve önemli iş toplantısı gibi önemli dönüm noktalarında şeffaf diş plağı tercih edilebilir. Böyle özel zamanlar ve günlerde invisalign şeffaf diş plağı belli bir süreliğine çıkarılabilir. Bu şekilde hasta hem özel günlerinin tam tadını çıkararak yaşar hem de ortodonti tedavisi aksatılmamış olur.

Şeffaf Diş Plağı Kullanımı

Ortodonti uzmanı tarafından oluşturulan şeffaf diş plağı dişlerinize oturttuktan sonra diş plağınızı nasıl kullanacağınız doktorlarımız tarafından size detaylıca anlatılacaktır. Hekimlerimize aklınıza takılan her noktayı sorabilirsiniz.

Şeffaf diş plağı gün içerisinde 22 saat takılmalıdır. Gün içinde, uyurken, spor yaparken, dinlenirken her daim takılmalıdır. Özel günlerde, sizin için kıymetli insanlarla birlikteyken, bir iş toplantısındayken… kısacası şeffaf diş plağını çıkartmak istediğiniz anlarda kısa süreli olmak kaydıyla plağınızı çıkartabilirsiniz.

Çıkarabileceğiniz diğer durumlar da yemek yerken ve sıcak bir şeyler içerken. Şeffaf diş plağı tedavisinde önemli olan diş plağınızı mümkün olduğunca uzun süreler kullanmanızdır. Bu tedavinin başarısında önemli rol oynamaktadır.